Mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował ciągnikiem siodłowym z naczepą obywatel Czech po drodze krajowej S3 w kierunku Świnoujścia.

W dniu 11.03.2019r. inspektorzy ze szczecińskiej siedziby Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania kontrolne przy drodze S3 MOP Kunowo Wschód.

Po wydaniu sygnału do zatrzymania, kierowca pojazdu ciężarowego na czeskich numerach rejestracyjnych postanowił nie poddać się kontroli i oddalić się z parkingu przez który przejechał. Inspektorzy udali się w pościg za pojazdami, które ostatecznie zatrzymano przed kolejnym punktem kontrolnym MOP Wysoka Wschód. Po otwarciu kabiny kontrolujący wyczuł wyraźną woń alkoholu w związku z czym kierowcę poddano badaniu na jego zawartość w wydychanym powietrzu.

Pierwsze badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało 1,28 mg/l (2,56 promila), II badanie 1,32 mg/l (2,64 promila), III badanie 1,20 mg/l (2,4 promila). Kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy pieluch z Czech do Norwegii.  Jak oświadczył kontrolowany w dniu poprzedzającym kontrolę spożywał piwo – 10 szt. (każde po pół litra).

Na miejsce wezwano patrol najbliżej jednostki Policji, któremu przekazano kierującego pojazdem.