Organizatorzy kolonii w Wisełce po raz drugi zaprosili  inspektorów WITD w Szczecinie do odwiedzenia dzieci, które przebywają tam na kolejnym turnusie.

  Poprzednie spotkanie z „krokodylami” bardzo się spodobało zarówno dzieciom jak i wychowawcom, dlatego 1 sierpnia  inspektorzy pojechali jeszcze raz do Wisełki.  Przeprowadzone konkursy na temat przepisów ruchu drogowego czy bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia przez jezdnię, miały charakter zabawy z elementami rywalizacji, ponieważ najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami. Otrzymali także pamiątkowe dyplomy. Dzieci chętnie wzięły udział w konkursie rysunkowym o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Atrakcją dla najmłodszych była  także możliwość wejścia do radiowozu czy pojazdu nieoznakowanego i przyjrzenie się z bliska ich wyposażeniu.

Edukacja dzieci i młodzieży jest istotnym elementem mającym wpływ na ich bezpieczeństwo. Poprzez spotkania i rozmowy na temat bezpiecznych zachowań, dzieci mają większą świadomość tego co może się wydarzyć, a przede wszystkim jak sobie poradzić w trudnej sytuacji.