W dniu 13 czerwca inspektorzy WITD w Szczecinie, po raz piąty byli inicjatorami turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla młodzieży przebywającej w Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapeutycznych oraz osadzonych w Schroniskach dla Nieletnich. Obecnie organizację turnieju wspiera Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie, dyrekcja Schroniska dla Nieletnich w Szczecinie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.

      Tradycyjnie gospodarzem turnieju było  Schronisko dla Nieletnich w Szczecinie przy ul. Modrej, ze względu na fakt ,iż wychowankowie tego schroniska nie mogą go opuszczać.

     W konkursie wzięły udział drużyny reprezentujące Schronisko dla Nieletnich, Młodzieżowe Ośrodki Socjoterapeutyczne ze Szczecina,  Ryszewka oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla Dziewcząt.

 

Turniej składał się z czterech konkurencji:

- testy z przepisów ruchu drogowego

- testy z zasad poruszania się po skrzyżowaniach

- testy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

- jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód.

 

            Poziom wiedzy uczestników oraz ich sprawność na torze przeszkód zaskoczyła organizatorów.  Szczególnie dobrze wypadł test  z wiedzy przedmedycznej. Uczestniczy turnieju i jego organizatorzy, zgodnie stwierdzili, iż istnieje potrzeba kontynuacji organizowania turnieju.

Najlepszym drużynom wręczono puchary, zawodnikom medale oraz drobne upominki. Wszystko to w sympatycznej i serdecznej atmosferze.