W dniach 21-22.05.2019 roku  w Koszalinie, na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego odbyły się wojewódzkie eliminacje Turnieju BRD dla dzieci pod patronatem Polskiego Związku Motorowego, Komendy Głównej Policji, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, WORD w Szczecinie i ZORD w Koszalinie.

  W turnieju wzięły udział najlepsze drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego województwa zachodniopomorskiego wyłonione we wcześniejszych eliminacjach.

     Inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Koszalinie sędziowali w różnych konkurencjach, których celem było podniesienie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Zawodnicy mieli do wykonania kilka różnych zadań np.: przejazd rowerem przez równoważnię, korytarz z desek, slalom kółkowy – żmijka, łezka, zawracanie w kwadracie. Inspektorzy byli mile zaskoczeni wysokim poziomem umiejętności biorących udział w turnieju zawodników. Pogoda była słoneczna, a buzie uśmiechnięte. Organizator zapewnił napoje oraz ciepły posiłek. Kto miał ochotę, mógł również skosztować słodkich lodów.