W poniedziałek 17 sierpnia br. inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie przyłączyli się do akcji organizowanej przez Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie, Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju oraz Związek Żołnierzy Wojska Polskiego i wspólnie z funkcjonariuszami innych szczecińskich służb oddali krew, aby uczcić Święto Wojska Polskiego.

Mundurowi oddali krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie i Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Otrzymane za krew  czekolady przekazali dla dzieci ze świetlic środowiskowych oraz „Wesołej Chatki” w Szczecinie.

Podczas akcji krwiodawcy wzięli udział w losowaniu wielu nagród m. in. : zaproszeń na koncert kabaretuPiwnica pod Baranami, do Muzeum Zamkowego w Szczecinie,  na Orkiestrę Adama Sztaby wejściówek do Fitness Point w Szczecinie oraz do Calypso Fitness Club Szczecin.

Dodatkowo szczecińscy mundurowi zaangażowali się w akcję pomocy dla 12-letniego Jakuba Biernackiego, który od roku walczy z nowotworem i pilnie potrzebuje płytek krwi grupy B RH+, a także wspomogli działania Fundacji DKMS zajmującej się przeszczepami szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych.
Do godziny 12:00 w obydwu szczecińskich stacjach krwiodawstwa ponad 180 osób oddało krew.

Inspektorzy wyrazili chęć dalszej współpracy z Klubem Krwiodawców 12  Dywizji Zmechanizowanej, wstępując w członkostwo  Klubu.