6 grudnia 2017r. inspektorzy transportu drogowego z WITD Szczecin udali się na miejsce wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 156 pomiędzy miejscowościami Barlinek – Strzelce Krajeńskie.

  Na miejscu okazało się, że ok. godz. 14:30 autobus marki Ford Transit zderzył się czołowo z samochodem osobowym Opel Corsa. Zdarzenie miało miejsce w lesie na łuku drogi, gdzie kierowca Opla wyjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka autobusem. Autobus ten zwykle przewozi niepełnosprawne dzieci, jednak w chwili zdarzenia w autobusie znajdowały się tylko opiekunki. Nikt z pasażerów autobusu nie ucierpiał. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierowca Opla, który niestety zginął.

  Przybyli na miejsce inspektorzy transportu drogowego udzielili wsparcia miejscowej Policji w postaci zabezpieczenia danych utrwalonych w cyfrowym urządzeniu rejestrującym jak i na karcie kierowcy, w celu przeprowadzenia analizy czasu pracy kierowcy. Natomiast funkcjonariusze Policji prowadzili czynności zmierzające do ustalenia prędkości, siły i czasu hamowania pojazdu, a także odległości na jaką przemieścił się pojazd od momentu rozpoczęcia procesu hamowania.