W dniu 9 czerwca br., na autostradzie A6 w okolicy m. Kołbaskowo zachodniopomorscy inspektorzy zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów przewożący materiały niebezpieczne (asfalt o temperaturze ok. 200 stopni Celsjusza).
Podczas kontroli okazało się, że pojazd nie może kontynuować jazdy, gdyż nie spełnia wymagań odnośnie obowiązkowego wyposażenia przeciwpożarowego, a stan techniczny stwarza realne zagrożenie dla kierującego pojazdem i innych uczestników ruchu drogowego.
Przewóz drogowy, który odbywał się z Niemiec do Polski wykonywany był bez jakiegokolwiek sprawnego środka gaśniczego, gdzie minimalna ilość powinna wynosić 12 kg.
Na przedniej osi pojazdu stwierdzono uszkodzenia (pęknięcia) tarczy hamulcowej. Szyba czołowa ciągnika siodłowego była poważnie uszkodzona, a lusterka boczne posiadały skorodowaną powierzchnię co w konsekwencji znacznie ograniczało pole widzenia przestrzeni za pojazdem.

W związku z powyższym wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem wszczęto postępowanie administracyjne, zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu wraz z wydaniem zakazu dalszej jazdy, a na kierującego pojazdem nałożono stosowne mandaty karne.