W dniu 4 marca 2021 roku Inspektorzy z WITD w Szczecinie Oddział w Koszalinie w godzinach popołudniowych w dniu zauważyli na terenie miasta Koszalin „dostawczaka”, który przewoził ładunek w sposób budzący wątpliwości co do sposobu jego transportu.

Już na pierwszy rzut oka pojazd wydawał się być za ciężki, a  ładunek nie do końca właściwie zabezpieczony. W związku z powyższym czujni inspektorzy podjęli natychmiastową decyzję i udali się za pojazdem, który próbował ukryć się na terenie pobliskiego przedszkola. Kierowca tłumaczył się, że gdy zobaczył radiowóz podążający za nim na sygnałach świetlnych i dźwiękowych zjechał właśnie na teren przedszkola, by tam zaczekać na inspektorów. W toku kontroli pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony został poddany ważeniu. Wynik nie był zaskoczeniem – prawie 7 ton, w tym ponad 5 ton ładunku na jednej osi. Ponadto w wyniku sprawdzenia poprawności zabezpieczenia przewożonego ładunku, inspektorzy stwierdzili nieprawidłowo użyte pasy oraz brak odpowiednich kątowników.

Dodatkowo stan techniczny pojazdu nie był najlepszy. Za szereg stwierdzonych usterek dowód rejestracyjny został zatrzymany. Kierowcy po rozładunku nadmiaru towaru zezwolono jedynie na dojazd do miejsca garażowania. Na tym kontroli jednak nie zakończono. Za stwierdzone wykroczenia kierowca został ukarany trzema mandatami, tj. za przekroczenie dopuszczalnej ładowności pojazdu, za niezabezpieczenie ładunku przed zmianą położenia oraz za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie.