Ponad 0,5mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki przewożącej ładunek buraków cukrowych z Kołbacza do Cukrowni Kluczewo zatrzymanej do kontroli przez patrol  zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W poniedziałek (28 października) br. około godz. 09:00  w okolicy Cukrowni Kluczewo (powiat stargardzki) inspektorzy ITD zatrzymali ciężarówkę należącą do krajowego przewoźnika. Przeprowadzone badanie trzeźwości urządzeniem Alco Blow wykazało, iż powietrzu wydychanym przez kierującego znajdowało się ponad 0,5 mg/l alkoholu (zapaliła się czerwona dioda). Następnie wezwano na miejsce kontroli patrol Policji z KPP Stargard. Funkcjonariusz stargardzkiej policji pojawił się po około kwadransie, któremu przekazano kontrolowanego kierowcę. Kierowca pojazdu członowego odmówił poddania się ponownemu badaniu na trzeźwość, które chciał przeprowadzić policjant.

W związku z powyższym inspektorzy wraz z funkcjonariuszem przewieźli kontrolowanego do siedziby KKP Stargard a następnie do miejscowego szpitala w celu przeprowadzenie badania krwi na obecność alkoholu. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze stargardzkiej Policji.

Natomiast w dniu dzisiejszym  tj. 29 października około godziny 10:00 na odcinku miejskim drogi krajowej nr 10 zatrzymano do kontroli drogowej zespół pojazdów członowych, którego kierowca przewoził blachę stalową z miejscowości Zajączków Dużych do Szczecina. W trakcie czynności kontrolnych dokonano sprawdzenia trzeźwości kierowcy. Pierwszy pomiar wykazał 0,24 mg/l, drugi pomiar 0,23 mg/l . Do dalszych czynności kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji.