Inspektorzy z WITD w Szczecinie, którzy  prowadzili czynności kontrolne na drodze krajowej nr 10 przy wyjeździe ze Szczecina, nie spodziewali się, że alkohol będzie „bohaterem” dnia.

   Dnia 19 marca 2018r. ok. 11:30 inspektorzy zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą należący do przewoźnika polskiego. Po otwarciu drzwi kabiny pojazdu, dało się wyczuć wyraźną woń alkoholu. Wstępne badanie za pomocą urządzenia Alco-Blow potwierdziło podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Wezwany na miejsce patrol Policji stwierdził poziom alkoholu w wydychanym powietrzu o wartości 0,13 mg/l (0,26 promila).

  Kwadrans później,  na tym samym punkcie kontrolnym inspektor zatrzymał pojazdy należące do przewoźnika słowackiego.  Również w tym przypadku z kabiny pojazdu unosiła się wyraźna woń alkoholu. W związku z tym użyto urządzenia Alco-Blow  w celu weryfikacji podejrzeń, co niestety okazało się prawdą. Funkcjonariusze Policji potwierdzili, że  poziom alkoholu w wydychanym powietrzu wyniósł  0,16 mg/l (0,32 promila).

Obaj kierowcy zostali zatrzymani i w trybie przyspieszonym staną przed sądem.