Inspektorzy z WITD w Szczecinie ujawnili transport drewna zagrażający bezpieczeństwu na drodze.  Ładunek przewożono w naczepie nieprzystosowanej techniczne do takiego przewozu a do jego zabezpieczenia użyto świerkowych żerdzi sznurka i pasów wątpliwej jakości.

W dniu 02.07.2020 r. w ciągu drogi krajowej nr 10 w Szczecinie, inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego i naczepy należący do polskiego przewoźnika. W trakcie kontroli ku zaskoczeniu inspektorów okazało się, że „pod plandeką” przewożone jest drewno.

https://youtu.be/MqpVKCW1VyY

Kierowca na polecenie swojego pracodawcy dokonał załadunku drewna w lesie na terenie Niemiec z którym zamierzał udać się do fabryki w Szczecinku. Ładunek drewna podczas załadunku położono na naczepie nieprzeznaczonej do tego – wzdłużnie i zamocowano kilkoma pasami które po dojechaniu na miejsce kontroli były zupełnie luźne. W miejscu  wymaganych kłonic lub łańcuchów umiejscowione były świerkowe żerdki pozbierane w lesie oraz sznurek, który miał je „ustabilizować”.

Kierowcę za powyższe ukarano mandatem karnym, bezwzględnie zakazano dalszej jazdy i nakazano przeładunek drewna na pojazd przystosowany do tego typu transportu zgodnie z obowiązującymi przepisami.