Zestaw pojazdów ciągnik siodłowy z naczepą niedopuszczoną do ruchu, na której ładunek niebezpiecznie przechylony był na jedną stronę, zatrzymali inspektorzy transportu drogowego ze Szczecina.

W dniu 4 sierpnia 2020 roku po zgłoszeniu telefonicznym przez jednego z kierowców iż w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego drogą ekspresową S3 porusza się ciągnik z  naczepą, w której prawdopodobnie przesunął się ładunek i groziło to wypadkiem drogowym, na miejsce skierowany został patrol Inspekcji Transportu Drogowego. W okolicy miejscowości Renice zauważył powyższy pojazd i skierował na najbliższy parking.

Jak się okazało podczas kontroli drogowej przewożony ładunek nie został zabezpieczony w odpowiedni sposób i opierał się na wygiętych belkach i rozdartej plandece. Dodatkowo naczepa ta dzień wcześniej uczestniczyła w kolizji a funkcjonariusz Policji obsługujący to zdarzenie zatrzymał dowód rejestracyjny naczepy i zakazał dalszej jazdy. Kierujący wyjaśnił, że chciał wrócić do Barlinka do firmy, gdzie towar został załadowany w celu przeładunku.  Wobec powyższego kierowca został ukarany mandatami karnym w łącznej kwocie 1000 zł, zakazano dalszej jazdy tym zestawem pojazdów, oraz nakazano bezwzględne przeładowanie i prawidłowe zabezpieczenie na innym pojeździe tego ładunku.

https://youtu.be/655Dsp5R4CE