W dniu 30 maja na drodze krajowej nr 3 w okolicy Goleniowa, inspektorzy z WITD w Szczecinie prowadzili czynności kontrolne.  Inspektor typując pojazdy do kontroli zauważył, iż obok niego po wewnętrznym  pasie ruchu, pod prąd porusza się samochód osobowy. Tuż po minięciu inspektora, pojazd marki BMW zatrzymał się przy barierce, ocierając o jej krawędź. Pojazdy jadące z naprzeciwka omijały pojazd, w związku z czym inspektorzy przystąpili do zatrzymania ruchu.

    Trójka inspektorów przybyła do samochodu osobowego próbowała nawiązać kontakt z kierowcą. Po otwarciu drzwi zbadano puls i oddech kierowcy. W momencie kiedy stwierdzono, iż kierowca jest wydolny oddechowo i nie ma obrażeń podjęto decyzję o usunięciu pojazdu z jezdni,  na bezpieczny parking.

    Jednak przez cały czas nie było kontaktu z kierowcą, aż do  przybycia służb ratunkowych.  Pojazd wraz z kierowcą znajdował się pod nadzorem i obserwacją inspektorów. Przybyła na miejsce załoga pomocy medycznej nawiązała kontakt z kierowcą, który prawdopodobnie miał atak padaczki.