W dniu 07-02-2020 roku w godzinach przedpołudniowych zachodniopomorscy inspektorzy prowadzili kontrole przewozu osób na terenie Szczecina kładąc szczególny nacisk na stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

Inspektorzy kontrolowali autobusy udające się z dziećmi do miejsc zimowego wypoczynku oraz  przewozy prowadzone busami, autokarami i autobusami połączeń międzymiastowych. Działania prowadzono we współdziałaniu z funkcjonariuszami KMP Szczecin.

Łącznie skontrolowano 12 autobusów w tym 4 autobusy przewożące dzieci. Inspektorzy nie mieli zastrzeżeń do stanu technicznego autobusów przewożących dzieci. Natomiast w pozostałych przypadkach  inspektorzy mieli zastrzeżenia do stanu technicznego dwóch pojazdów.

Stwierdzono bowiem wyciek płynów eksploatacyjnych z komory silnika co skutkowało zakazano dalszej jazdy jednym z busów zatrzymując jednocześnie dowód rejestracyjny pojazdu. Kierujący został ukarany stosownym mandatem karnym w kwocie 50 zł

W drugim przypadku autobus linii regularnej posiadał usterkę układu hamulcowego, słyszalny wypływ powietrza z układu powiązany z widocznym spadkiem ciśnienia na wskaźnikach. Również w tym przypadku zakazano dalszego wykonywania przewozu do czasu usunięcia usterki a kierowcę ukarano mandatem w wysokości również 50 zł.