W dniu 03-09-2019 roku w godzinach porannych inspektorzy WITD w Szczecinie wraz z funkcjonariuszem KPP Police przeprowadzili kontrolę autobusu turystycznego mającego przewieźć uczniów szkoły w Trzebieży na wypoczynek do Karpacza.

Inspektorzy przeprowadzając kontrolę stanu technicznego autobusu marki Mercedes-Benz stwierdzili poważną układu hamulcowego wpływającą na bezpieczeństwo jazdy. W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa podróżujących pasażerów (dzieci i młodzieży szkolnej) zakazano dalszego wykonywania przewozu kontrolowanym autobusem i poinformowano przewoźnika o konieczności zapewnienia sprawnego autobusu zastępczego.

Kierującego ukarano mandatem karnym na podstawie przepisów prawa o ruchy drogowym. Organizator zapewnił uczestnikom wycieczki oczekiwanie na pojazd zastępczy w budynku Szkoły Podstawowej w Trzebieży.

 

Korzystając z okazji  inspektorzy skontrolowali również autobus wykonujący przewozy dzieci i młodzieży do Szkoły Podstawowej w Trzebieży. W wyniku kontroli stwierdzono usterki stanu technicznego (nieszczelny układ hamulcowy i niesprawne światła cofania), w wyniku których zatrzymano dowód rejestracyjny autobusu oraz zakazano dalszego przewozu drogowego dzieci. Jednocześnie kontrola dokumentów wykazała brak wymaganego zezwolenia na dowozy dzieci do szkoły. W związku z powyższym wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające w tej sprawie zagrożone karą administracyjną.