W dniu 27 lipca inspektorzy i pracownicy WITD w Szczecinie na czele z Zachodniopomorskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego Panem Bartłomiejem Budziszem, ponownie odwiedzili dzieci odpoczywające na kolonii, tym razem  w ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Zieleniewo k. Choszczna.

 

 Dzieci, i tym razem nie zawiodły organizatorów swoim zaangażowaniem, chętnie uczestnicząc w konkursach i zabawach przygotowanych przez inspektorów. Mimo, iż uczestnikami kolonii były dzieci z grupy wiekowej 8 – 12 lat, z przewagą tych młodszych, nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu konkursu wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Poziom wiedzy był na tyle wysoki, że zwycięzca został wyłoniony w drodze dogrywki.

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się, jak zawsze, pojazdy ITD oraz możliwość sprawdzenia swojej koordynacji ruchowej z użyciem „alkogogli”.

 Na zakończenie dzieci otrzymały przygotowane nagrody i upominki. Za nami kolejne spotkanie, w którym Inspekcja stara się przekazać najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.