Podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który  rozegrano 24 kwietnia 2018 r. na boisku Zespołu Szkół Nr. 1 w Stargardzie, inspektorzy z WITD w Szczecinie zaprezentowali pojazdy oraz wyposażenie, jakie wykorzystują  w trakcie kontroli.

  Eliminacje do turnieju zorganizowano staraniem Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

 Uczestnicy turnieju mogli wykazać się praktycznymi umiejętnościami jazdy rowerem, z zachowaniem wszystkich  przepisów obowiązujących rowerzystów. Była też okazja do wzięcia udziału w zmaganiach, w kategorii udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej.

  Nie zabrakło pucharów dla uczestników eliminacji oraz pakietów startowych, które wraz z dyplomami otrzymali wszyscy uczestnicy zmagań. Uczniowie odwiedzali także stoisko ITD, aby z bliska przyjrzeć się pojazdom uprzywilejowanym, a także otrzymać elementy odblaskowe, które przydadzą się podczas rowerowych i pieszych wędrówek.

  Życząc im powodzenia w kolejnych eliminacjach, mamy nadzieję, że nawyk przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze przekażą innym- nie tylko podczas konkursowych zmagań.