W dniach 28 i 29 kwietnia 2018r. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Szczecinie uczestniczył w I Wiosennej Wystawie Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Barzkowicach, na zaproszenie Pana Adama Lucjana Kalinowskiego dyrektora Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

  Dwudniowa wystawa rozpoczęła się mszą świętą polową, którą poprowadził abp Andrzej Dzięga. Wśród zaproszonych gości była Pani Halina Szymańska szefowa Kancelarii Prezydenta, Poseł na Sejm Pan Leszek Dobrzyński, Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska, Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie Pan Robert Nowak oraz liczne grono samorządowców.

  Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Pan Bartłomiej Budzisz objął patronat nad wystawą.

  Udział inspektoratu w wystawie miał na celu prezentację jednostki, doradztwo z dziedziny transportu drogowego oraz propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Odwiedzający wystawę producenci roślin oraz żywności zadawali inspektorom wiele pytań związanych z transportem własnych wyrobów. Mieli okazję dowiedzieć się jak w sposób zgodny z przepisami wykonuje się przewozy towarów. Natomiast dla najmłodszych inspektorzy przeprowadzali krótkie testy z wiedzy o ruchu drogowym, przypominające im jak bezpiecznie zachować się na drodze. Dzieci chętnie brały udział także w konkursie rysunkowym oraz grach planszowych, związanych tematycznie z Inspekcją Transportu Drogowego. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt jakim posługuje się ITD, w szczególności radiowóz i motocykl oraz upominki i elementy odblaskowe, które inspektorzy wręczali odwiedzającym wystawę.