Inspektorzy transportu drogowego otrzymali zaproszenia od Burmistrza Gminy Lipiany oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Bielicach, do wzięcia udziału  w uświetnieniu obchodów Dnia Dziecka.      W miejscowości Lipiany odbywał się festyn dla dzieci z gminy Lipiany. Inspektorzy udali się na festyn pojazdem służbowym, który wzbudzał duże zainteresowanie dzieci, podobnie jak sami inspektorzy. Dzieci żywiołowo interesowały się czym na co dzień zajmują się inspektorzy. Wyposażenie pojazdu, szczególnie wagi, sonometr, pirometr, dymomierz oraz inne wyposażenie dorównywało zainteresowaniem sprzętowi jaki demonstrowali strażacy. Inspektorzy przeprowadzili konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a nagrodami były wszelkiego rodzaju gadżety związane z ruchem drogowym. W festynie uczestniczyło około 240 uczniów.

            Z kolei w Zespole Szkół w Bielicach, odbywały się pogadanki  na temat bezpiecznych zachowań na drodze oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Była to już druga wizyta inspektorów w tej szkole. Z satysfakcją stwierdzamy, że dzieci pamiętały podstawowe zasady ruchu drogowego, przekazane im we wrześniu ubiegłego roku. Podczas spotkania wykorzystana została książeczka opracowana przez GITD „Zagadki krokodylka Tirka”. Wszystkie dzieci zostały wyposażone w elementy odblaskowe, a najbardziej aktywni otrzymali również drobne upominki.

Mamy nadzieję, że nasza obecność w uroczystościach związanych z Dniem Dziecka przyczyniła się do propagowania zasad bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze, ale również podczas innych sytuacji,  z którymi dzieci będą mogły się spotkać podczas zbliżających się wakacji.