Kolejny transport drewna zagrażający bezpieczeństwu na drodze ujawnili inspektorzy z WITD w Szczecinie. Ładunek przewożono w naczepie nieprzystosowanej techniczne do takiego przewozu a do jego zabezpieczenia użyto świerkowych żerdzi sznurka i pasów.

W dniu 15.07.2020 r. w godzinach popołudniowych w ciągu drogi krajowej nr 10 w Szczecinie, inspektorzy transportu drogowego w zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego i naczepy należący do polskiego przewoźnika. W trakcie kontroli ku okazało się, że „pod plandeką” przewożone jest drewno. To już drugi taki przypadek stwierdzony w ciągu 2 tygodni.

Kierowca oświadczył, iż oglądał udostępnione w internecie nagranie z poprzedniej kontroli takiego transportu mimo to na polecenie swojego pracodawcy dokonał załadunku drewna na terenie Niemiec, z którym zamierzał udać się do fabryki w Szczecinku. Ładunek drewna umieszczono na naczepie nieprzeznaczonej do tego przewozu – wzdłużnie i zamocowano kilkoma pasami i sznurkami. W miejscu wymaganych kłonic umieszczono świerkowe żerdki przewiązane sznurkiem.

Kierowcę za powyższe ukarano mandatem karnym, bezwzględnie zakazano dalszej jazdy i nakazano przeładunek drewna na pojazd przystosowany do tego typu transportu zgodnie z obowiązującymi przepisami.