W dniach 29 – 30 sierpnia 2015 roku odbyła się po raz siódmy runda Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych Baja Poland 2015, na którą złożyły się trzy  odcinki specjalne: w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim.

         W Szczecinie Baja Poland gościła po raz czwarty. Wśród parków motorowych i stanowisk technicznych uczestników Baji Poland, po raz kolejny zorganizowana została Strefa Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W strefie znalazły się stoiska służb, które wypełniając każdego dnia swoje ustawowe zadania, dbają o bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wojewódzki  Inspektorat Transportu Drogowego wspólnie z Delegaturą Północno – Zachodnią GITD prezentowali samochód służący w codziennej służbie do kontroli opłat elektronicznych wnoszonych za przejazd po płatnych drogach. Ponadto w przygotowanym namiocie, odbywały się pogadanki z tematyki BRD, a także udzielano informacji odnośnie przepisów związanych z podejmowaniem i wykonywaniem transportu drogowego oraz przepisów regulujących zasady ruchu drogowego. Przekrój osób, które zainteresowane były bezpieczeństwem był bardzo duży.

Poczynając od pieszych i rowerzystów, na kierowcach zawodowych kończąc. Osoby, które wykazywały zainteresowanie problematyką BRD otrzymywały upominki od inspektorów w postaci: kamizelek odblaskowych dla dzieci i dorosłych, elementów odblaskowych (opaski, zawieszki, naklejki), szelki odblaskowe dla motocyklistów, noże życia, smycze, pancerniki na pasy bezpieczeństwa, okolicznościowe długopisy, zawieszki zapachowe do samochodów. Każda nawet najbardziej gorzka dyskusja, na końcu była osłodzona słodkim poczęstunkiem.