Zbliża się dzień Wszystkich Świętych.

Akcja Znicz 2017 rozpoczęła  się w piątek 27 października i będzie trwała do 2 listopada. Zachodniopomorscy inspektorzy transportu drogowego  wraz z funkcjonariuszami Policji będą patrolować drogi, dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także radzić jak bezpiecznie dotrzeć do celu. Jak co roku, wielu z nas zdecyduje się na pokonanie setek kilometrów, aby odwiedzić groby bliskich. Z tego powodu należy spodziewać się dużego natężenia ruchu zarówno przy cmentarzach, jak i na drogach całego kraju.
Apelujemy zatem,  by w miarę możliwości dobrze zaplanować swoją podróż i być szczególnie uważnym na drodze. Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu pamiętamy o dokumentach, a  za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i trzeźwi.

Ponadto przypominamy, iż zgodnie z rozporządzeniem w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach w dniu:

31 października od godziny 18:00 do godziny 22:00,

1 listopada od godziny 8:00 do godziny 22:00

obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.