W dniu 14 sierpnia br.  inspektorzy w Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie, pełniąc służbę na drodze wyjazdowej z miasta, zatrzymali do kontroli pojazd członowy należący do polskiego przewoźnika, którym przewożono tekturę z Klinisk Wielkich w okolice Choszczna.

  Wstępna kontrola trzeźwości wykonana przez inspektorów urządzeniem AlcoBlow wykazała, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji potwierdzili podejrzenia kontrolujących. Pierwsze badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,18 mg/l , drugie wykonane po 15 minutach – 0,17 mg/l (co daje odpowiednio 0,36 oraz 0,34 promila). 58-latek z Nowego Targu oświadczył, iż w niedzielę podczas odbierania odpoczynku tygodniowego spożył ok. 6 półlitrowych piw i czuł się rano na tyle dobrze, że zdecydował się wyruszyć w trasę.

   Celem dokonania dalszych czynności, kierowca został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Na miejsce kontroli przybył inny kierowca, który zabezpieczył pojazd.

   Szkoda, że mimo wielu apeli, na drogach całego kraju nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, których surowe konsekwencje wciąż nie odstraszają od wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu.