Szczecińska drogówka wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego oraz Strażą Miejską i Urzędem Miasta w Szczecinie zorganizowała działania skierowane do pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

  Działania pod nazwą „Dla piratów nie ma kwiatów” odbyły się w dniu 8 marca 2018r., w kilku miejscach na ulicach Szczecina. Funkcjonariusze obserwowali zachowania pieszych oraz zmotoryzowanych, aby nagrodzić tych, którzy w sposób zgodny z przepisami ruchu drogowego – rozejrzeli się przed przejściem na drugą stronę jezdni, lub kierując samochodem udzielili pierwszeństwa pieszemu. Panie otrzymywały kwiatek, a  jeżeli za kierownicą samochodu lub na przejściu dla pieszych znalazł się mężczyzna, otrzymał  zapach samochodowy lub opaskę odblaskową. Oczywiście dla „piratów” drogowych były przewidziane inne „niespodzianki”. W ten sposób funkcjonariusze rozdali blisko 300 tulipanów, ponad 300 odblasków i kilkadziesiąt zapachów samochodowych.
Wspólna akcja przeprowadzona przez służby działające na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, służyła  promowaniu prawidłowych zachowań w relacji pieszy – kierujący.  Wzajemny szacunek i wyrozumiałość wszystkich uczestników ruchu drogowego z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.